تعمیر گیربکس صنعتی

تعمیر گیربکس صنعتی

در دنیای صنعت گیربکس ها یکی از اعضای اصلی هستند. تعمیر گیربکس صنعتی یکی از دغدغه های صاحبان صنایع است. هرگونه آسیب وارده به این نوع دستگاه ها موجب به بار آمدن خسارات جبران ناپذیر به کارخانه خواهد شد.

ایران گیربکس به عنوان یکی از پیشروان در زمینه تعمیر و خدمات پس از فروش برای انواع گیربکس‌های صنعتی فعالیت می‌کند. ما با تیمی از متخصصین و تکنسین‌های ماهر، تعمیر و نگهداری از گیربکس‌های صنعتی را با بهترین استانداردها و دقت انجام می‌دهیم.

خدمات ما شامل تعمیرات اصلاحی، تعویض قطعات، تعادل و تنظیم مجدد، آزمایش عملکرد و پیشگیری از خرابی‌های آینده است. ایران گیربکس با استفاده از تجهیزات پیشرفته و تجربه بیش از سه دهه در این صنعت، قادر به ارائه خدمات با کیفیت و قابل اعتماد به مشتریان خود می باشد.

تلفن ثابت :28421095 – 021

تلفن مستقیم و واتس اپ:09123968772

تعمیر گیربکس‌های صنعتی نیاز به دقت و دانش فنی خاص دارد و ما با برخورداری از تیمی مجرب و متخصص، اطمینان می‌دهیم که هر گونه مشکلی در گیربکس شما را به بهترین شکل ممکن حل کنیم. ما به عنوان یکی از برترین مراکز تعمیر گیربکس صنعتی در منطقه، به دنبال ایجاد رابطه مثبت و موثر با مشتریانمان برای اطمینان از عملکرد بهینه و طول عمر بلند مدت گیربکس‌های آن‌ها هستیم.

به ما اعتماد کنید تا تجربه‌ای بی‌نظیر از خدمات تعمیر تخصصی گیربکس صنعتی را برای شما فراهم کنیم. با تماس با ما، اطمینان حاصل کنید که گیربکس شما در دستان ما بهترین مراقبت را خواهد دید.

در حالت کلی باید طوری برنامه ریزی نمود که در صورت خرابی های احتمالی به بهترین تعویض قطعات را مدیریت نمود و زمان را در موقع خرابی ها در نظر گرفت. بر همین اساس تعمیرات آن از اهمیت فوق العاده ای در دنیای صنعت برخوردار هستند.

تعمیر گیربکس صنعتی

فرایند تعمیر گیربکس صنعتی

برای آنکه بهتر با مباحث مربوط به نگهداری و تعمیر گیربکس صنعتی آشنا شویم در ابتدا باید نگاهی به مفهوم و عملکرد این دستگاه داشته باشیم.

حتما مطالعه کنید  تعمیر انواع چرخدنده های صنعتی

در حالت کلی عملکرد گیربکس به عنوان واسطه ای بین نیرویی که تولید می شود با مصرف کننده است. تبدیل نیرویی که در قسمت ورودی به آن وارد می شود به گشتاور و تنظیم دور های آن از جمله وظایف این دستگاه است.

گیربکس ها در واقع در اغلب بالابر ها و آسیاب های کوچک و بزرگ و بچینگ ها و سایر صنایع این چنینی کاربرد دارند.

تعمیر گیربکس صنعتی پس از خراب شدن

این نوع تعمیرات به اقداماتی اطلاق می شود که پس از خرابی برای آن اقدام خواهد شد. تعمیر گیربکس صنعتی در این حالت به دلیل گرانی قطعات یدکی و نیز عدم صرفه ی اقتصادی دیگر رواج چندانی ندارد و اغلب صاحبان صنایع رغبتی بر تعمیرات این چنینی از خود به دلایل ذکر شده نشان نمی دهند.

این نوع تعمیرات از معیاب خاص خود برخوردار بوده که در ذیل به آنها اشاره شده است.

یکی از این معایب عدم اطلاع از خرابی دستگاه می باشد که تقریبا به صورت غیر ممکن است و کسی نمی داند که در چه زمانی خرابی اتفاق خواهد افتاد. یکی دیگر از دلایلی که مالکان گیربکس ها را نسبت به تعمیرات آنها مایوس نموده، این احتمال است که در صورت خراب شدن یکی از قطعات امکان دارد خرابی ها به سایر قسمت های دیگر سرایت خواهد کرد و نمی توان جلوی آن را گرفت و این مساله باعث به بار آوردن خسارات دیگر در آینده خواهد شد.

 

تعمیر گیربکس صنعتی پس از خراب شدن

یکی دیگر از عوامل بازدارنده در تعمیرات گیربکس هایی که به صورت اتفاقی و در لحظه دچار خرابی شده اند، این است که موجب می­شود فعالیت کل مجموعه و سایر دستگاه هایی که در کارخانه فعال هستند را تحت الشعاع خود قرار می­دهد. این مسئله از لحاظ اقتصادی برای صاحبان صنایع به هیچ عنوان مقرون به صرفه نخواهد بود.

حتما مطالعه کنید  طراحی و تولید انواع چرخدنده های صنعتی

نهایت امر این است که تهیه قطعات یدکی که مورد نیاز تعمیرات گیربکس است امکان دارد زمان بر بوده و روند کار کارخانه را با مشکل مواجه سازد.

البته در این میان گردآوری تعمیرکاران کارکشته و مجرب برای این نوع تعمیرات غیر منتظره در برهه زمانی خاص بسیار مشکل بوده و در برخی مواقع غیر ممکن است.

چه عواملی در تعمیر گیربکس صنعتی دخیل هستند؟

تعمیر گیربکس صنعتی همواره یکی از ارکان اصلی در بحث نگهداری و سرویس در کارخانجات است.

در این مبحث به تعمیرات مبتنی بر وضعیت خاصی که دستگاه مربوطه دارد می پردازیم. این نوع بیشتر مربوط به رفع خطا ها و برطرف کردن مشکلاتی است که امکان دارد در آینده باعث خرابی ها و آسیب های جدی به دستگاه شود.

بر همین اساس برنامه ای منظم تدوین می شود که با استفاده از آن نگهداری و اقدامات لازم برای مراقبت یا تعمیرات احتمالی صورت می پذیرد. این روش بر اساس آزمایش هایی که بر روی دستگاه انجام خواهد شد کلیه قطعات را به صورت دوره ای چک نموده و در صورت لزوم تعمیر خواهند نمود.

مزیت های تعمیر گیربکس صنعتی

تعمیر گیربکس صنعتی که به تعمیرات پیش نگر معروف می باشد دارای مزیت های فراوانی می باشد که در ذیل به آنها اشاره شده است.

یکی از مزایای آن افزایش عمر مفید دستگاه است. هزینه هایی که بابت سرویس های تعمیراتی اخذ می شود، در این روش به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. این روش می تواند کارایی گیربکس صنعتی را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

همچنین در تعمیرات پیش نگرانه امکان کنترل کیفیت نیز وجود دارد و به این ترتیب دستگاه کمتر دچار خرابی می شود. وسایل مصرفی مانند روغن و فیلتر ها و … از جمله وسایلی هستند که در این روش می توان آنها را به موقع تعویض نمود.

به طور معمول خرابی های بزرگ آفتی برای خط تولید به شمار می رود که اگر روش پیشگیرانه را انتخاب کنیم می توان این خرابی ها را به حداقل خود رساند.

حتما مطالعه کنید  مشاوره در جهت طراحی و ساخت انواع گیربکس های صنعتی

از دیگر مزایای این روش این است که خرابی هایی که به صورت زنجیره ای اتفاق می افتند و نیز انبارداری قطعات یدکی که برای روز مبادا اعمال می شود به صورت قابل ملاحظه ای در این روش پایین است.

 

مزیت های تعمیر گیربکس صنعتی

نقش و تاثیرات روغن در تعمیر گیربکس صنعتی

در تعمیر گیربکس صنعتی، روغن کاری دارای نقش اساسی می باشد که اگر این امر به درستی و در فاصله ی زمانی مشخص انجام نشود، امکان دارد خرابی های زیادی را به بار آورد.

فرسایشی که در قطعات به دلیل کمبود روغن به وجود می آید را به هیچ عنوان نباید نادیده گرفت. این امر باعث می شود که قطعات بدون استهلاک کار کنند و از ساییدگی به دور بمانند.

عوامل مختلفی در تعویض به موقع روغن گیربکس و کارای بهتر دستگاه تاثیر گذار هستند که در ذیل به سه مورد از آنها نگاهی خواهیم انداخت.

یکی از این عوامل بهره مندی از افراد مجرب است که باید به وسایلی مورد نیاز برای تعویض روغن باید مجهز باشند. از دیگر عوامل تاثیر گذار داشتن برنامه ای علمی برای روغن کاری گیربکس است. نهایتا یکی از مهمترین و اصلی ترین موضوعی که در روغن کاری باید مورد توجه قرار گیرد، روغن هایی است که مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن ها باید از مواد اصلی و مورد تایید اداره استاندارد تهیه شده باشند.

روغن هایی که به تولید انبوه می رسند و در گیربکس ها مورد استفاده قرار می گیرند دارای نوع مصرف و زمانبندی های مشخصی برای تعویض هستند.

روغن ها در برخی حالات به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه و برخی هم سالانه استفاده می شوند. برای این امر به طور معمول برنامه ریزی مدونی از سوی سرویس کاران انجام می شود که بر اساس این برنامه دستگاه ها سرویس کاری و مورد بازدید قرار می­گیرند.

مبرهن است که تعمیرات گیربکس صنعتی یکی از مهمترین اصولی است که در صنایع مختلف باید مورد توجه قرار بگیرد و رعایت اصول مرتبط با آن می تواند از بروز خسارات احتمالی جلوگیری نماید.

نقش و تاثیرات روغن در تعمیر گیربکس صنعتی

4.5/5 - (28 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
دریافت قیمت و مشاوره